Pro školy

Milé kolegyně, milí kolegové,
připravili jsme pro vás několik zajímavých výprav po Praze, LitoměřicíchRoudnici nad Labem a Úštěku (připravujeme  Ústí nad Labem). V nabídce je i beseda o naší knížce Zachariáš a tajemství stříbrných tenisek. 

Naše dobrodružné výpravy za historií jsou pro děti zábavou. S námi se nikdo nenudí, protože pracujeme netradičním způsobem. Představujeme dětem a mládeži dějiny prostřednictvím legend a tajemných příběhů. Rozsah a obsah vyprávění je přizpůsoben možnostem posluchačů. Procházky jsou určeny nejen pro žáky ZŠ a pro studenty SŠ, ale i pro všechny ostatní dětské a mládežnické kolektivy. Speciální pohádkové výpravy máme i pro předškoláky.

Těšíme se na vás :)

Jménem týmu Strašidelné Prahy

Eva Hotovcová,
učitelka, nadšená průvodkyně a také trochu spisovatelka

 

Pro školáky máme i speciální ceny

procházka délka cena za žáka minimální platba
MINI 60 minut 80 Kč 1 600 Kč
STANDARD 90 minut 90 Kč 1 800 Kč
MAX 120 minut 100 Kč 2 000 Kč
"ALL INCLUSIVE" 180 minut 170 Kč 3 400 Kč

pronájem sluchátek.... 30 Kč za ks

doprovod v množství přiměřeném zdarma

Hromadná vstupenka do interiérů Pražského hradu pro žáky ZŠ stojí 150 Kč (vstupenka platí pro až 30 žáků a 2 osoby doprovodu). Na pokladně PH nutno předložit jmenný seznam žáků s razítkem školy.

 

V rámci této výpravy žáci uvidí všechno, co se v Prazet vidět má :) V první části exkurze se seznámíme s Pražským hradem včetně jeho interiérů. Po pauze přejdeme Karlův most a křivolakými uličkami Starého Města se dotaneme až k Orloji. V našem vyprávění samozřejmě nebudou chybět pražské legendy a tajuplné příběhy.

 

 

 

 

 

 

  • Starosti paní Polyxeny (procházka pro Roudnici nad Labem)

Paní Polyxena byla spolu se svým manželem majitelkou roudnického zámku. Byla prý velmi přísná a pronásledovala prostopášníky. Dodnes se zjevuje v podobě Černé paní, která hlídá svůj poklad. Nicméně poklad je uvnitř roudnického zámku skutečně ukryt. A to v podobě části prastarého biskupského hradu, který patří k nejstarším u nás vůbec. První most na Labi byl postaven ve 14. století právě v Roudnici. Řeka sehrála v historii města významnou roli a je spojena s mnoha originálními legendami. Ale ty je nejlepší vyposlechnout si přímo na místě, v ulicích tajemného městečka pod Řípem.

V Roudnice n.L. je možno navíc navštívit rozhlednu Hláska nebo zámek. Připraveno je i tvoření v naší dílničce. Nádraží ČD je přímo v centru, vše je velmi blízko. Pokud přijedete autobusem, můžete vystoupit na Říp, či zajet do blízkého Bechlína a prohlédnout se unikátní pohyblivý Podřipský betlém z kukuřičného šustí.

 

  • Kterak tovaryš Matěj ke štěstí přišel (procházka po Litoměřicích)

Litoměřice jsou plny magické energie, kterou jim prý odevzdává řeka Labe před svým vstupem do Porty Bohemici. Pojďme to ověřit v rámci zajímavého putování. Žáci uvidí nejdůležitější místa bývalého královského města, uslyší mnoho zajímavého nejen o pozoruhodné historii města, ale i o životě osobností, které jsou neodmyslitelně s městem pod Radobýlem spjaty. Víte, proč sem Karel IV. tak rád zajížděl? Zajímá vás, jak to doopravdy bylo s K.H. Máchou? Slyšeli jste o ukrytém pokladu a vyhlášeném umění litoměřických katů? Že ne? Pak je třeba vyrazit do litoměřických ulic a uliček.

Exkurzi po městě je možné spojit s návštěvou Dílny ručního papíru ve Velké Dominikánské ulici, kde si žáci prohlédnou originální expozici Příběh papíru. Ve vlastní dílně pak děti uvidí, jak se papír vyrábí tradičním způsobem a sami si to mohou vyzkoušet.

  • Partneři: