Pro školy

Milé kolegyně, milí kolegové,
připravili jsme pro vás několik zajímavých výprav po Praze, LitoměřicíchRoudnici nad Labem a Úštěku (připravujeme  Ústí nad Labem). V nabídce je i beseda o naší knížce Zachariáš a tajemství stříbrných tenisek.  Pokud si nevyberete trasu z naší nabídky, rádi vám vytvoříme procházku "na tělo"  (např. se zaměřením na některé české panovníky, historické události, či určitou etapu dějin).

Naše dobrodružné výpravy za historií jsou pro děti zábavou. S námi se nikdo nenudí, protože pracujeme netradičním způsobem. Představujeme dětem a mládeži dějiny prostřednictvím legend a tajemných příběhů. Rozsah a obsah vyprávění je přizpůsoben možnostem posluchačů. Procházky jsou určeny nejen pro žáky ZŠ a pro studenty SŠ, ale i pro všechny ostatní dětské a mládežnické kolektivy. Speciální pohádkové výpravy máme i pro předškoláky.

Těšíme se na vás :)

Jménem týmu Strašidelné Prahy

Eva Hotovcová,
učitelka, nadšená průvodkyně a také trochu spisovatelka

 

Pro školáky máme i speciální ceny

 

procházka

délka

cena za žáka

minimální platba

MINI

60 minut

100 Kč +

30 Kč sluchátka

2 600 Kč

STANDARD

90 minut

120 Kč +

30 Kč sluchátka

3 000 Kč

PO STOPÁCH DUCHA ZACHARIÁŠE

(procházka se spoluautorkou knihy pro děti)

90 minut

160 Kč +

30 Kč sluchátka

3 800 Kč

TO NEJLEPŠÍ Z PRAHY

240 minut

220 Kč +

30 Kč sluchátka

5 000 Kč

PRAHA "ALL INCLUSIVE"

300 minut

270 Kč +

30 Kč sluchátka

6 000 Kč

Pronájem sluchátek 30 Kč za kus a den.

Doprovod v množství přiměřeném zdarma :)

Hromadná vstupenka do interiérů Pražského hradu pro žáky ZŠ stojí 150 Kč (vstupenka platí pro až 30 žáků a 2 osoby doprovodu). Na pokladně PH nutno předložit jmenný seznam žáků s razítkem školy (je třeba uvést IČO).

 

  • Náš tip: Praha "All inclusive" (5 hod)  -  Užijte si Prahu bez stresu :)       Víme že pro mnoho návštěvníků Prahy je velmi obtížné a stresující přesunovat se s dětmi MHD a hledat místo srazu. Vyzvedneme vás proto na nádraží  a doprovodéme na Pražský hrad. Poté absolvujete trasu s názvem To nejlepší z Prahy . Když bude třeba, doprovodíme vás i zpět na nádraží.

  • Náš bestseller: To nejlepší z Prahy  (4 hod)

V rámci této výpravy žáci uvidí všechno, co se v Prazet vidět má :) V první části exkurze se seznámíme s Pražským hradem včetně jeho interiérů. Po pauze přejdeme Karlův most a křivolakými uličkami Starého Města se dotaneme až k Orloji. V našem vyprávění samozřejmě nebudou chybět pražské legendy a tajuplné příběhy.

 

 

 

 

 

 

  • Starosti paní Polyxeny (procházka pro Roudnici nad Labem)

Paní Polyxena byla spolu se svým manželem majitelkou roudnického zámku. Byla prý velmi přísná a pronásledovala prostopášníky. Dodnes se zjevuje v podobě Černé paní, která hlídá svůj poklad. Nicméně poklad je uvnitř roudnického zámku skutečně ukryt. A to v podobě části prastarého biskupského hradu, který patří k nejstarším u nás vůbec. První most na Labi byl postaven ve 14. století právě v Roudnici. Řeka sehrála v historii města významnou roli a je spojena s mnoha originálními legendami. Ale ty je nejlepší vyposlechnout si přímo na místě, v ulicích tajemného městečka pod Řípem.

V Roudnice n.L. je možno navíc navštívit rozhlednu Hláska nebo zámek. Připraveno je i tvoření v naší dílničce. Nádraží ČD je přímo v centru, vše je velmi blízko. Pokud přijedete autobusem, můžete vystoupit na Říp, či zajet do blízkého Bechlína a prohlédnout se unikátní pohyblivý Podřipský betlém z kukuřičného šustí.

 

  • Kterak tovaryš Matěj ke štěstí přišel (procházka po Litoměřicích)

Litoměřice jsou plny magické energie, kterou jim prý odevzdává řeka Labe před svým vstupem do Porty Bohemici. Pojďme to ověřit v rámci zajímavého putování. Žáci uvidí nejdůležitější místa bývalého královského města, uslyší mnoho zajímavého nejen o pozoruhodné historii města, ale i o životě osobností, které jsou neodmyslitelně s městem pod Radobýlem spjaty. Víte, proč sem Karel IV. tak rád zajížděl? Zajímá vás, jak to doopravdy bylo s K.H. Máchou? Slyšeli jste o ukrytém pokladu a vyhlášeném umění litoměřických katů? Že ne? Pak je třeba vyrazit do litoměřických ulic a uliček.

Exkurzi po městě je možné spojit s návštěvou Dílny ručního papíru ve Velké Dominikánské ulici, kde si žáci prohlédnou originální expozici Příběh papíru. Ve vlastní dílně pak děti uvidí, jak se papír vyrábí tradičním způsobem a sami si to mohou vyzkoušet.

  • Partneři: