Tajemství pražských ostrovů (B)

 

Osvědčený mix historie, architektury a příběhů ze života zasazený tentokrát do malebného rámu řeky a zeleně.

Modrý pás řeky Vltavy zdobí Prahu jako skvostný opasek plný perel. Oněmi vzácnými perlami jsou pražské ostrovy. Některé z perel září bez větší změny po staletí, některé byste naopak dnes už marně hledali. Přijměte naše pozvání a  vyslechněte příběhy, které zelené oázy vyprávějí.

Pražské ostrovy právem  patří ke stále vyhledávanějším výletním místům. Naši vycházku započneme u kostela Panny Marie Vítězné na Malé Straně (zastávka tramvaje Hellichova) a poté se vydáme k řece. Dozvíte se, jak se žilo na vltavských březích, a čí obydlí byste našli v „zemi nikoho“. Povíme si, jak vypadal společenský život na Slovanském i Střeleckém ostrově, a jaké významné osobnosti byste tu mohli potkat. Vyprávět si budeme i o ostrovech již dávno zmizelých.  Prozradíme, co má společného věznice a velrybí kostice i místo jakého kulturního svatostánku byste dříve našli solnici. Uslyšíte, jaká byla nejoblíbenější lidová zábava na Střeleckém ostrově a čím, může být, obzvláště dámám, nebezpečné žofínské ovzduší. Víc už ale prozrazovat nebudeme. Nechte se překvapit :) 

 

Objednávka - Tajemství pražských ostrovů (B)

Objednávat procházku Tajemství pražských ostrovů (B) můžete také na emailu info@strasidelnapraha.cz, nebo telefonicky na čísle +420 603 215 324. Vyhrazujeme si možnost termín přesunout náhradním termínem. Z důvodů nízké účasti.

Dárky

Chcete potěšit své blízké?

Darujte některou z exkurzí ve formě dárkového certifikátu. Takovým dárkem překvapíte a potěšíte! Průvodce se bude věnovat jen a jen vám. Tempo, trasa a náplň vycházky tak může být přizpůsobena zcela vašim individuálním představám a požadavkům.

Dárkový certifikát

Cena dárkového certifikátu je 2 290 Kč (elektronická podoba). Případně vám voucher vytiskneme na ruční papír, originálně zabalíme a doručíme na vámi udanou adresu. Cena je 2 700 Kč. Poštovné je v ceně. Dárkový poukaz je platný pro skupinu max 6 osob, každá další osoba za příplatek 300 Kč (možno doplatit u průvodce). Platnost dárkového poukazu je 1 rok.

Objednat dárkový certifikát

Další procházky Prahou

 • Milí přátelé, zde přinášíme základní program našich procházek.

  Budeme jej podle vašeho zájmu průběžně doplňovat.

  Pro větší skupiny zajistíme na kteroukoliv procházku individuální termín.

  Volejte prosím 603 215 324 (Eva Hotovcová, Eliška Lengálová).

  Těšíme  se na vás :)

   

 • Dopřejte si procházku po Praze s rodinou či přáteli. Průvodce se bude věnovat pouze Vám! Vyberete trasu, která se Vám libí, termín, který Vám vyhovuje a hurá s námi za dobrodružstvím, zábavou a poučením. Voucher je určen pro šest osob, případné osoby navíc za mírný příplatek. Děti do šesti let zdarma. 

 • Partneři: