Tajemství kata Mydláře, aneb po stopách katovského řemesla (B)

Povolání kata provázelo lidstvo od nepaměti. Pouhá přítomnost mistra popravčího, představitele nejhlubšího dna lidské společnosti, vyvolávala v lidech nevoli a obavy. Zároveň byl kat ale i nepostradatelným lékařem a ranhojičem, jehož pomoc pod rouškou noci lidé nezřídka vyhledávali.

Poodhalte spolu s námi tajemství katovského řemesla. Jak se vlastně žilo mistrům popravčím? Co bylo jejich denním chlebem a jak fungovalo právo útrpné?

Provedeme vás nejmagičtější částí Prahy - Starým a Židovským Městem. Během vycházky se budeme věnovat i výjimečnému Janu Mydláři, který nejenže na rozdíl od ostatních katů na veřejnosti neskrýval svou tvář, ale v mnohém nad ostatními katy vynikal. Vydejte se s námi nejen po jeho stopách a dozvíte se, odkud se vzal název Kaprovy ulice, jak to bylo s popravou 27 českých pánů, kde byste kdysi našli márnici a za co byl potrestán slovutný divotvůrce Edward Kelley. Tušíte, jaké se dříve udílely tresty, jak to chodilo ve vězení a na popravišti? Rádi vám to prozradíme. :)

Procházka není vhodná pro malé děti

Objednávka - Tajemství kata Mydláře, aneb po stopách katovského řemesla (B)

Objednávat procházku Tajemství kata Mydláře, aneb po stopách katovského řemesla (B) můžete také na emailu info@strasidelnapraha.cz, nebo telefonicky na čísle +420 603 215 324. Vyhrazujeme si možnost termín přesunout náhradním termínem. Z důvodů nízké účasti.

Dárky

Chcete potěšit své blízké?

Darujte některou z exkurzí ve formě dárkového certifikátu. Takovým dárkem překvapíte a potěšíte! Průvodce se bude věnovat jen a jen vám. Tempo, trasa a náplň vycházky tak může být přizpůsobena zcela vašim individuálním představám a požadavkům.

Dárkový certifikát

Cena dárkového certifikátu je 2 290 Kč (elektronická podoba). Případně vám voucher vytiskneme na ruční papír, originálně zabalíme a doručíme na vámi udanou adresu. Cena je 2 700 Kč. Poštovné je v ceně. Dárkový poukaz je platný pro skupinu max 6 osob, každá další osoba za příplatek 300 Kč (možno doplatit u průvodce). Platnost dárkového poukazu je 1 rok.

Objednat dárkový certifikát

Další procházky Prahou

 • Milí přátelé, zde přinášíme základní program našich procházek.

  Budeme jej podle vašeho zájmu průběžně doplňovat.

  Pro větší skupiny zajistíme na kteroukoliv procházku individuální termín.

  Volejte prosím 603 215 324 (Eva Hotovcová, Eliška Lengálová).

  Těšíme  se na vás :)

   

 • Dopřejte si procházku po Praze s rodinou či přáteli. Průvodce se bude věnovat pouze Vám! Vyberete trasu, která se Vám libí, termín, který Vám vyhovuje a hurá s námi za dobrodružstvím, zábavou a poučením. Voucher je určen pro šest osob, případné osoby navíc za mírný příplatek. Děti do šesti let zdarma. 

 • Partneři: